Отборът на ЦСКА 1948 регистрира минимална загуба с 0:1 като домакин на румънския ФКСБ в дебюта си в европейските клубни турнири.

Двата тима се изправиха един срещу друг в първи мач от втория предварителен кръг на Лигата на конференциите.

Двубоят се изигра на Националния стадион "Васил Левски“.

Флоринел Коман в 28-ата минута вкара единственият гол в мача, възползвайки се от груба грешка в отбраната на ЦСКА. Коман бе оставен непокрит в наказателното поле на "червените“ и без проблеми вкара. Той вкарва в пети пореден мач за ФКСБ.

Най-добрите положения за ЦСКА 1948 пропуснаха след почивката влезлите като резерви Талис и Антонио Вутов, като вратарят на ФКСБ Щефан Търновану спаси майсторски ударите им.

Заради токов удар съдията Пайрето даде деветминутно продължение, но и това не помогна на ЦСКА 1948 да стигне поне до равенство.

Загубата е първа за треньора Атанас Рибарски начело на тима на ЦСКА 1948 в официален мач.

Като цяло ЦСКА 1948 беше по-активния тим. Двата отбора стигнаха до по 8 голови положения. "Червените“ отправиха четири точни удара към вратата на ФКСБ срещу три за румънците.

Реваншът в Румъния е на 3 август. Двубоят ще се изиграе без публика заради наказание на ФКСБ.