Малтийският Балзан се промъкна след продължения във втория предварителен кръг на Лигата на конференциите.

След като победиха като гости в първия мач словенския Домжале с 4:1 във втория малтийците бяха близо до шокираща глупост, след като гостуващия Домжале им набута три безответни гола чрез Абрахам Нванкво в 44-ата, Йощ Пишек в 63-ата и Франко Ковачевич в 73-ата минута и вкара мача в продължения.

В добавеното време бразилецът Андре измъкна Балзан от конфузната ситуация с гол в 94-ата минута за 1:3, който бе достатъчен малтийците да продължат с общ резултат от двата мача 5:4.

Тимът на Балзан завърши мача с десет души, след като Андре бе изгонен в 98-ата минута.

В следващия кръг Балзан ще играе с победителя от мача между Вадуц от Лихтенщайн и Неман от  Беларус.