Нападателят Кирил Десподов и неговият ПАОК започнаха с победа похода си в Лига на конференциите. Гръцкият клуб победи с 3:2 над ХИК (Хелзинки) в мач от Група "G", като националът ни бе главен герой в случващото се на терена.

Домакините поведоха в резултата, след като Хасан Банде (36') бе оставен непокрит и с глава успя да се разпише. През второто полувреме обаче дойдоха минутите на Десподов. Нападателят центрира отлично от пряк свободен удар и сложи топката на главата на Константинос Кулиракис (55').

В края на мача самият българин се разписа. Десподов (81') овладя умело подаване и с много прецизен удар отбеляза първия си гол за ПАОК. В добавеното време на срещата Брандън Томас (90+4') също се разписа, а Боян Радулович (90+9') оформи крайния резултат.

В другия мач от групата Айнтрахт (Франкфурт) победи Абърдийн с 2:1.