Беларуският Неман победи като гост Вадуц (Лихтенщайн) с 2:1 в първи мач от първия предварителен кръг на турнира Лига на конференциите.

На стадион "Рейнпарк“ във Вадуц домакините влязоха отлично в мача, като в 22-ата минута поведоха чрез швейцареца Фабрицио Кавен.

Седем минути по-късно Егор Зубович възстанови равенството, а в 82-ата минута Алимардон Шкуров вкара втори гол за тима на Неман за крайното 2:1 за гостите от Беларус.

В друг мач от тази фаза на състезанието, в Тирана тимовете на Тирана и грузинския Динамо (Батуми) си размениха по един гол и оставиха разрешаването на спора си за реванша.

Бразилецът Фламарион в 66-ата минута даде преднина на Динамо. Тирана стигна до равенството с гол в добавеното време на двубоя на Регеи Лушкя.

Резултати от първи мачове от първия преадварителен кръг на турнира Лига на конференциите

Вадуц, Лихт. – Неман, Блрс. 1:2

КА Акурейри, Исл. – Конас К, Уел. 2:0

Тирана, Алб. – Динамо (Батуми), Груз. 1:1

ХБ Торсхавн,Фар.о-ви – Дери Сит, Сев. Ирл. 0:0

Шкендия, Сев.Мак. – Хавърфордуест, Уел. 1:0

Железничар, БиХ – Динамо (Бинск), Блрс. 2:2

Сутиеска, ЧГ. – Космос, Сан Марино 1:0

Ла Фиорита, Сан Марино – Зимбру (Кишинев), Мол. 1:1