Левски се класира за последния и плейофен кръг преди груповата фаза в Лигата на конференциите. 26-кратният първенец на България победи израелския Апоел Беер Шева с 2:1 в реванша на стадион "Георги Аспарухов". Мачът преди седмица завърши без попадения.

26-годишното бразилско крило Уелтън откри в 15-та минута, благодарение на асистенция от Патрик-Габриел Галчев. Българинът в редиците на гостите Йоан Стоянов изравни в 79-та минута, а Роналдо оформи крайния резултат в шестата от добавеното време.

В предишния втори квалификационен кръг от третия по авторитет европейски клубен турнир, възпитаниците на Николай Костов отстраниха македонския Шкупи.

На 24 август Левски приема Айнтрахт Франкфурт в плейофите, а реваншът в Германия е седмица по-късно на 31-и.

Столичани си осигуриха приходи от над милион и половина лева с преминаването на предварителните кръгове от надпреварата.