С гол на американеца Марк МакКензи в 85-ата минута белгийският Генк стигна до домакинско 2:2 срещу Фиорентина в мач от първия кръг в група "F“ на турнир Лига на конференциите.

Гостите от Флоренция повеждаха на два пъти в резултата чрез бранителя Лука Раниери, но така и не успяха да стигнат до победата.

Раниери откри в 7-ата минута, но Анди Зечири изравни в 12-ата. В 23-ата отново Раниели даде преднина на Фиорентина преди МакКензи да оформи крайното 2:2 в края.

На "Групама Арена“ в Будапеща Ференцварош нямаше проблеми срещу сръбския Чукарички за 3:1.

Мохамед Абу Фани вкара за унгарците в 10-ата минута, но голът му бе отменен след намеса на системата ВАР.

Чукарички поведе в 26-ата минута чрез Джордже Иванович.

В края на полувремето натискът на домакините доведе до пълен обрат, като Барнабаш Варга от дузпа в 44-ата и Овусу дълбоко в добавеното време на полувремето доведоха резултата до 2:1 за Ференцварош.

Крайното 3:1 оформи Александър Пешич в 79-ата минута.

В следващия кръг, на 5 октомври, Ференцварош гостува на Фиорентина, а Чукарички е домакин на Генк.