Латвийският Рига и Дукаджини от Косово постигнаха домакински победи в първите си мачове от първия предварителен кръг на турнира Лига на конференциите.

На стадион "Сконто“ в Рига тимът на Рига победи гостуващия Викингур Рийкявик от Исландия с 2:0.

Дъглаш Аурелио в 31-ата минута и Марко Регжа в 53-ата вкараха головете за латвийците.

Реваншът е на 20 юли.

В друг мач от тази фаза на състезанието косовският Дукаджини победи у дома отборът на Юръп от Гибралтар с 2:1.

Домакините стигнаха до успеха с гол в добавеното време на мача на Иляс Зулфиу. В края на добавеното време отборът на Дукаджини остана и с десет души след втори жълт и червен картон за Ардин Далку.

Преди почивката на мача двата тима си размениха по един гол, като домакините поведоха чрез Буяр Шабани в 30-ата минута, а в добавеното време на първото полувреме Хесус Посо изравни.

Реваншът  е на 20 юли.

Резултати от първи мачове от първия предварителен кръг на турнира Лига на конференциите

Алашкерт, Арм. – Арсенал Тимват, Черна гора 1:1

Гзира, Малта – Гленторан, Сев. Ирл. 2:2

Дукаджини, Кос – Юлъп, Гиб. 2:1

Торпедо Кутаиси, Груз. – ФК Сараево, БиХ. 2:2