Макаби Тел Авив победи Брейдаблик с 2:1 като гост в 5-ия кръг от груповата фаза в Лигата на конференциите. Двубоят се изигра на стадион "Копавогсвелюр" в Коупавогюр, Исландия. С успеха израелците продължават към плейофите в третия по сила европейски клубен турнир.

Бившият халф на Лудогорец Дан Битон откри в 35-та минута, а две по-късно получи жълт картон за неспортсменско поведение. Полузащитникът на домакините Гисли Ейолфсон изравни в 61-та след подаване на Кристин Стейндорсон, а нападателят Еран Захави оформи крайния резултат в 82-та минута, благодарение на асистенция от Дор Тургеман.

Макаби Тел Авив е на първо място в група "В" с 12 точки, на две пред втория Гент, който в 19:45 часа посреща украинския Заря Луганск. Брейдаблик е на последната четвърта позиция без точки при отрицателна голова разлика от минус 9.

Дан Битон игра за Лудогорец между 2019-а и 2021. За 21 мача с екипа на "орлите" той вкара 9 гола.