Украйна победи като гост Молдова с 4:0 в контролен мач, който се изигра в Кишинев.

За украинците това бе генерална репетиция преди участието на отбора на финалите на Европейското първенство в Германия.

Гостите вкараха по два гола във всяко от полувремената.

Още във 2-ата минута нападателят на Валенсия Роман Яремчук откри след асистенция на защитника на Шахтьор (Донецк) Микола Матвиенко.

В 30-ата минута бранителят на Евертън Виталий Миколенко бе принудително заменен заради травма от защитника на Арсенал Александър Зинченко.

В 43-ата минута халфът на Жирона Виктор Циганков удвои аванса на отбора на Украйна. Попадението изработи полузащитникът на Шахтьор (Донецк) Георгий Судаков.

След почивката украинците продължиха да се забавляват, като още в 49-ата минута сред голмайсторите се записа и головата машина на Жирона Артьом Довбик след подаване на Судаков.

В 54-ата минута двамата си размениха ролите, като Довбик подаде на Судаков за 4:0.

Така Украйна приключи подготовката си за Евро 2024 с победа. Преди това тимът записа и загуба (1:3 от Полша) и  равенство (0:0 с Германия).

Украинците започват приключението си в Германия на 17 юни с мач срещу Румъния. В група "Е“ са още съставите на Белгия и Словакия.