Рома елиминира Милан в италианското дерби от четвъртфиналите на Лига Европа. Двубоят се игра на "Олимпико" в Рим, а в втори пореден успех се поздравиха "римските вълци", този път с 2:1 и така след победа в Милано с 1:0 и общ резултат 3:1, към полуфиналите в турнира продължава съставът, воден от Даниеле де Роси.

Днес резултатът откри Джанлука Манчини в 12-ата минута след асистенция на Лоренцо Пелегрини.

Паоло Дибала, който беше избран за най-добър играч на Рома за 2023-а година, покачи на 2:0 в 22-ата.

В 31-ата минута защитникът на Рома Зеки Челик беше изгонен с директен червен картон.

През втората част "росонерите" върнаха едно попадение чрез Матео Габия в 74-ата минута. Асистенцията беше на Рафаел Леао.

Рома ще играе в битка за финал срещу новия германски шампион Байер (Леверкузен), който елиминира английския Уест Хем.