Тулуза победи с 3:2 английския гранд Ливърпул в мач от груповата фаза на Лига Европа.

Двубоят се игра на "Общински стадион" в Тулуза пред поведе от 30 000 зрители по трибуните. Главен арбитър на срещата беше българинът Георги Кабаков.

Единственото попадение през първата част на мача отбеляза норвежецът Аром Дьонум в 36-ата минута.

Нидерландецът Тайс Далинга покачи за 2:0 в 58-ата след асистенция на Венсан Сиеро.

Само 7 преди това самият Далинга вкара, но Георги Кабаков на момента отмени гола поради нарушение на играч на французите спрямо такъв на Ливърпул.

"Мърсисайдци" се върнаха в мача в 74-ата минута когато Кристиан Касерес си отбеляза автогол, но 2 по-късно Франк Магри от домакините покачи за 3:1.

Португалецът Диого Жота намали отново за "червените" след гол в 89-ата минута след пас на Алексис МакАлистър.

Спорен гол на Ливърпул в продължението беше отменен от българската съдийска бригада заради игра с ръка на МакАлистър.

В другия мач от групата австрийският ЛАСК Линц постигна  първи успех, печелейки с 3:0 срещу белгийския Роял Юнион СЖ.

Така след този кръг в група "Е" лидер е Ливърпул с 9 точки, следван от Тулуза със 7. Роял Юнион са 3-и с 4, а последен е ЛАСК с 3 точки.