Азербайджанският Карабах води с 2:0 на полувремето на Байер (Леверкузен) като домакин в първа среща от осминафиналите на втория по сила европейски клубен футболен турнир - Лига Европа.

Двубоят се играе на стадион "Тофик Бахрамов" в Баку.

Алжирецът Ясин Банзия даде аванс на домакинтие с гол в 26-ата минута. Асистенцията беше на Жуниньо.

Самият бразилец покачи на 2:0. Това се случи във 2-ата минута на добавеното от съдията време на първата част. Пасът беше на Леандро Андраде.

Карабах могат да сътворят сензация. Тимът може да прекрати феноменална серия на "аспирините" от 38 поредни мача без загуба във всички турнири (включително и контроли).

Карабах и Байер вече играха един срещу друг - в груповата фаза на Лига Европа през този сезон. "Аспирините" стигнаха до две победи - 5:1 като домакин и 1:0 като гост.