Отборът на Уест Хем постигна втори успех в група "А“ на турнира Лига Европа. В двубой от втория кръг от груповата фаза на втория по сила европейски клубен турнир "чуковете“ победиха като гости Фрайбург с 2:1.

Бразилският национал Лукаш Пакета още в 8-ата минута даде преднина в резултата за Уест Хем.

Унгарецът Роланд Шалай възстанови равенството в 49-ата, но в 66-ата минута мароканецът Найеф Агер донесе успеха за Уест Хем.

За Фрайбург това е първа загуба в групата.

В  другия мач от тази група сръбският Бачка Топола и Олимпиакос завършиха наравно 2:2 спечелвайки първите си точки в групата.

Йоргос Масурас в 16-ата и Даниел Поденсе в 57-ата минута дадоха преднина от 2:0 за гостите от Пирея.

В 63-ата минута Ифет Джаковац намали, а ключовият момент в мача бе в 72-ата минута, когато гостите останаха с десет души след червен картон за Андреас Нтой.

Домакините стигнаха до точката с гол в 90-ата минута на Пантович.

В следващия кръг, на 26 октомври, Уест Хем гостува на Олимпиакос, а Фрайбург на Бачка Топола.