Байер Леверкузен победи Молде с 5:1 в последен двубой от Група "Н" на Лига Европа, игран на стадион "БайАрена".

Домакините дръпнаха в резултата още в началото на мача, когато Патрик Шик (6') и Едмон Тапсоба (22'), а малко след това Мартин Елингсен (25') си отбеляза автогол. През втората част Адам Хложек (60') и Ноа Мбамба (70') също се разписаха, а Ерик Китолано (76') вкара почетното попадение за шведите.

В другия мач от групата Карабах победи Хекен с 2:1, след като Леандро Андраде се разписа още в първата минута на срещата, а Ясин Бензиа (45+4') удвои в края на първата част. В добавеното време на мача Бадави Хюсеинов (90+4') оформи крайния резултат.

Така Байер Леверкузен вече има 18 точки на върха в класиранета, а Карабах (10) измести Молде (7) от второто място. Хекен приключи с евротурнирите без нито една спечелена точка.