Молдовският шампион Шериф (Тираспол) спечели домакинството си на беларуският БАТЕ (Борисов) с 5:1 в първа среща от квалификациите на Лига Европа.

Реваншът е след седмица в Беларус.

Нигериецът Дейвид Анкей откри резултата за Шериф с попадение в 12-ата минута. Седрик Бадоло от Буркина Фасо покачи за 2:0 в 32-ата.

На старта на второто полувреме Анкей вкара втория си гол, с което молдовците вече водеха с класическото 3:0.

19-годишният сенегалец Сиди Бейн върна един гол за БАТЕ в 50-ата минута.

Гвинеецът Момо Янсане регистрира крайното 5:1, вкарвайки два гола в добавеното време.

Победителят от този двубой ще играе в директен плейоф за влизане в групите на втория по сила европейски клубен футболен турнир.

Двата тима се срещната в турнира и преди 13 години. Тогава на два пъти успехът отиде при беларусите след 1:0 като гости и 3:1 като домакини.