Нападателят Ромелу Лукаку е под огромна въпросителна за гостуването на неговия Рома на Брйтън, съобщава Sky Sport Italia.

Двата тима се изправят един срещу друг на 14 март (четвъртък) в Англия, в реванш от осминафиналната фаза на турнира Лига Европа. Рома почти си гарантира мястото на четвъртфиналите още в първия мач, след като спечели в Рим с 4:0.

Според информацията, Лукаку се е подготвял самостоятелно по време на последното занимание на Рома на италианска земя и най-вероятно ще остане в Рим. Уточнява се, че не става дума за сериозна травма.

Добрият аванс в резултата дава възможност на треньора на Рома Даниеле Де Роси да експериментира със състава си и да даде почивка на основни единици.

В следващия си мач в Серия "А“, на 17 март (неделя) Рома посреща Сасуоло.

От началото на сезона Ромелу Лукаку има 36 изиграни мача за Рома във всички турнири, в които е вкарал 18 гола.