Отборите на шведския Хекен и австрийския ЛАСК ще играят в групите на турнира Лига Европа.

В реванш от баражите за място в групите на втория по сила европейски клубен турнир Хекен победи като гост шотландския Абърдийн с 3:1. В първия мач двата тима завършиха в Швеция наравно 2:2. С общ резултат от двата мача 5:3 Хекен продължава в турнира.

Шведският отбор стартира силно мача, като с голове на ганайския нападател Ибрахим Садик в 14-ата и 41-ата минута поведе с 2:0.

Македонският нападател Боян Миовски върна от дузпа един гол в 55-ата минута, но Амор Лаюни в 81-ата минута вкара за 3:1 за Хекен.

Австрийският ЛАСК се добра до групите след 1:1 в реванша като гост на босненския Жрински. В първия мач австрийците спечелиха у дома с 2:1. С общ резултат 3:2 ЛАСК се класира напрев в състезанието.

Неманя Билбия от дузпа в 38-ата минута даде преднина в реванша за Жрински. В 52-ата минута ЛАСК стигна до равния с гол на Бранко Йовичич.