Лудогорец загуби с 1:2 гостуването си на казахстанския Астана в първи мач от сблъсъка между двата отбора в третия квалификационен кръг на Лига Европа. На изкуствената настилка на "Арена Астана" едно от новите попълнения в тима на Ивайло Петев - Ноа Сонко Сундберг даде аванс на разградчани.

Бившият защитник на Левски се разписа в 34-та минута, но само шест по-късно Астана изравни чрез Зарко Томашевич. Бившият тим на Станимир Стоилов обърна срещата в своя полза чрез Александър Марохин, който фиксира крайния резултат по-малко от 10 минути след началото на второто полувреме.

Крайният победител в третия предварителен кръг между Лудогорец и Астана ще бъде определен на реванша следващия четвъртък в Разград и ще се изправи срещу нидерландския гранд Аякс в плейофа за участие в груповата фаза на Лига Европа.

Загубилият ще играе срещу победителя от двойката Валмиера (Латвия) - Партизани (Албания) в плейофния кръг за влизане в Лигата на конференциите.