АЕК (Атина) и Аякс завършина наравно 1:1 в двубой от Група "В" на Лига Европа, игран на "OPAP Arena" в гръцката столица.

Гостите поведоха в резултата, след като Стивън Бергвайн (30') успя да се разпише към средата на първото полувреме. През втората част обаче гърците стигнаха до равенството, благодарение на Домагой Вида (75')

В другия мач от групата, който се игра по същото време Олимпик Марсилия завърши наравно 2:2 с Брайтън. Французите дръпнаха в резултата след два бързи гола на Шансел Мбемба Мангулу (19') и Жордан Верету (20'). Паскал Грос (55') вкара гол за гостите, а Жоао Педро (88'д.) донесе равенството за тима си от дузпа.

Така АЕК оглави класирането с актив от 4 точки. Втора и трета позиция делят Марсилия и Аякс с по 2, а Брайтън остава на дъното с 1 точка.