Байер Леверкузен записа 5-и успех в 5-ия кръг от груповата фаза в Лига Европа. Възпитаниците на Чаби Алонсо надиграха шведския Хекен с 2:0 в Гьотеборг.

Нигерийският нападател Виктор Бонифейс откри в 14-та минута след подаване на хърватския бранител Йосип Станишич. Чешкият стрелец Патрик Шик оформи крайния резултат в 74-та минута, благодарение на втора асистенция от Станишич.

Бившият отбор на Димитър Бербатов е първи в група "Н" с 15 точки, а шведите са на последната четвърта позиция с 0.

В другата среща от групата Молде и Карабах направиха 2:2. Бразилският нападател Жуниньо откри за азерите в 12-та минута, Кристиан Ериксен се разписа за домакините в 82-та, а отново Ериксен намери целта в 87-та минута. Бахлул Мустафазада фиксира крайния резултат в петата минута от добавеното време. Гостите от Азербайджан са втори със 7 точки, колкото има и третият Молде, който е с по-лоша голова разлика.