Ливърпул победи с разгромното 6:1 Спарта (Прага) в мач-реванш от осминафиналите в турнира Лига Европа.

Мачът се игра на стадион "Анфийлд" в Англия.

Дарвин Нунес откри резултата с гол в 7-ата минута. Асистенцията беше на Доминик Собослай. Само минута по-късно младият Боби Кларк покачи на 2:0, а пасът беше на Мохамед Салах.

Ролите се размениха като египетският национал направи резултата класически след асистенция на Кларк в 10-ата минута.

В 14-ата "мърсисайдци" вече водеха с 4:0 след като Коди Гакпо отбеляза.

В края на частта сърбинът Велко Бирманчевич намали изоставането на Спарта на 1:4.

През второто полувреме паднаха нови две попадения във вратата на гостите. Техни автори бяха Доминик Собослай (48') и Коди Гакпо (55').

Първият двубой в Чехия приключи при резултат 5:1 за тима, воден от Юрген Клоп и така с общ резултат от 11:2 към четвъртфиналите продължават "мърсисайдци".