Кипърският Арис разгроми Слован (Братислава) от Словакия с 6:2 в реванша от плейофите на турнира Лига Европа.

Мачът се игра на стадион "Алфамега" в Колоси.

Преди седмица словаците побеидха с 2:1, но след разгрома като гост, напред с общ резултат 7:3 продължава тимът от "Острова на Афродита".

Домакините поведоха с 2:0 след попадения на Гомис (21') и Сьоке (24') преди Стрелец (37') да намали.

В 7-ата минута на продължението на първата част Гомис покачи за 3:1 и отново той в 51-ата направи своя хеттик, покачайки за 4:1.

Маямбела (67') и Браун (72') отбелязаха последните голове за победителите, а Барсегян вкара почетния втори гол за гостите в 89-ата.

С успеха Арис влезнаха в групите на Лига Европа, а Слован отиват в тази фаза, но в Лига на конференциите.