Отборите на Аталанта и Спортинг завършиха наравно 1:1 в мач от предпоследния, 5-и кръг в група "D“ на турнира Лига Европа.

Двубоят стартира отлично за домакините, като Джанлука Скамака вкара още в 8-ата минута, но попадението му бе отменено след намеса на системата ВАР заради засада.

Скамака, все пак, стигна до своя гол в 23-ата минута.

Гостите от Лисабон възстановиха равенството в 56-ата минута чрез английския си халф Маркъс Едуардс.

За Аталанта това е второ равенство в групата, като тимът остава без загуба и лидер.

Спортинг постигна също второ равенство, като със спечелената точка си гарантира място в следващата фаза на турнира.

В групата са още отборите на Щурм Грац и Ракув, които остават в спор за участие в плейофите на турнира Лига на конференциите.