Чешката столица Прага ще има два представителя в групите на турнира Лига Eвропа – Спарта и Славия.

Двата тима успяха да се преборят за места в групите на втория по сила европейски клубен турнир, преминавайки драматично през плейофи.

В плейоф-реванш от турнира Спарта победи в Прага Динамо (Загреб) с 4:1. В първия мач Динамо спечели у дома с 3:1. Така с общ резултат 5:4 Спарта продължава напред.

"Златният“ за Спарта гол в реванша вкара Виктор Олатунджи в 87-ата минута, правейки резултата 4:1 за Спарта.

Лукаш Хараслин във 2-ата, Асгер Сьоренсен в 24-ата и Филип Панак в 67-ата минута доведоха резултата до 3:0 за Спарта. Мартин Батурина в 71-ата минута върна един гол за 3:1.

Българският национал Мартин Минчев бе в групата на Спарта за мача, но остава сред резервите.

В Люблин украинският Заря Луганскп победи като домакин Славия (Прага) с 2:1. В първиея мач Славия спечели с 2:0. Така с общ резултат 3:2, чехите са напред.

Матей Юрасек в 83-ата минута вкара гола за Славия, който прати тима напред.

Преди това Даниел Алефиренко в 32-ата и Денис Антюх в 41-ата минута бяха дали преднина на Заря от 2:0.