Олимпик Марсилия надигра Аякс с 4:3 в 5-ия кръг от груповата фаза на Лига Европа. Мачът се изигра на "Стад Велодром" във Франция.

Пиер-Емерик Обамеянг откри от наказателен удар в 9-та минута, а нидерландският нападател на гостите Брайън Броби изравни 60 секунди по-късно. Конгоанският защитник Шансел Мбемба Мангулу отново изведе Марсилия в 26-та минута преди Броби отново да възстанови паритета в 30-та. Габонецът Обамеянг намери целта за втори път в 48-та минута, а стрелецът на амстердамци Чуба Акпом се разписа в 80-та. Крайния резултат оформи Обамеянг в третата минута от добавеното време след втора дузпа.

Олимпик Марсилия е първи в група "В" с 11 точки, а Аякс е на последното четвърто място с две.

По-рано Брайтън взе гостуването си на АЕК с 1:0 след попадение от Жоао Педро. Англичаните са втори с 10 точки, а гърците имат 4 и са трети.