Рома победи Шериф с 2:1 в първия кръг на груповата фаза на Лига Европа, игран на стадиона в Тираспол.

Леандро Паредес (45+4') даде аванс за "вълците" в края на първото полувреме, но в началото на втората част домакините изравниха с гол на Кристиан Товар (57'). Малко след това Ромелу Лукаку (65') също се разписа и донесе победата за римляните. В добавеното време на мача молдовският клуб остана с човек по-малко, след като Жоао Пауло (0+8') получи червен картон.

В успоредна среща от Група G Славия (Прага) победи като гост швейцарския Сервет с 2:0.

Победата за чешкия отбор стана благодарение на голове на Лукас Масопуст (32') и Игоха Огбу (59').

Славия оглави групата след първия кръг, изпреварвайки Рома по голова разлика. Шериф заема трето място. Сервет е четвърти.