Отборът на Португалия изигра най-силния си мач на Световното първенство по футбол в Катар досега и победи Швейцария с 6:1 в осминафинал от турнира.

В отсъствието на суперзвездата на тима Кристиано Роналдо, който бе оставен от селекционера Фернандо Сантош на резервната скамейка, блесна Гонсало Рамош, който се отчете с хеттрик и една асистенция.

Нападателят на Бенфика откри головата фиеста на португалците в 17-ата минута. В 33-ата ветеранът Пепе удвои аванса на "Мореплавателите“.

След почивката португалците продължиха да се забавляват на терена срещу катастрофалните швейцарци.

В 51-ата минута Рамош, с втория си гол в мача, покачи на 3:0, а четири минути по-късно асистира на Рафаел Герейро за четвъртия гол.

В 58-ата минута Мануел Аканджи върна един гол.

Гонсало Рамош оформи хеттрика си в 67-ата минута, а в добавеното време резервата Рафаел Леао оформи крайното 6:1 за Португалия.

Роналдо се появи на терена в 74-ата минута на мястото на Рамош, а след мача си тръгна сърдит.

На четвъртфиналите Португалия ще играе срещу Мароко на 10 декември от 17:00 часа българско време.