Отборът на Австралия ще играе на осминафинали на Световното първенство по футбол за първи път след 16 години. Това стана факт, след като  австралийците измъкнаха победа с 1:0 над Дания.

Гол на Матю Леки в 60-ата минута донесе успеха за Австралия, който класира отбора за следващата фаза на турнира. Тимът приключва на второто място в група "D“.

Датчаните остават последни в групата без спечелен мач и само с една спечелена точка на турнира.

Австралийците показаха характер и успяха да се преборят за мястото си на осминафиналите, демонстрирайки стабилна игра в отбрана.

Матю Леки завърши в 60-ата минута бърза контраатака на австралийците, като се справи с двама бранители на Дания и вкара с техничен удар покрай плонжа на вратаря Каспер Шмайхел.

След гола датските футболисти опитаха финален натиск, но австралийците отговориха с хладнокръвна и спокойна игра в отбрана и успяха да запазят аванса си.