Отборът на Гана победи Южна Корея с 3:2  мач от втория кръг в група "H“ на Световното първенство по футбол в Катар.

Африканците измъкнаха трите точки с гол на Мохамед Кудус в 69-ата минута на мача.

Преди това Гана поведе с 2:0 до почивката с попадения на Мохамед Салису в 24-ата минута и на Кудус в 34-ата минута.

В началото на втората част тимът на Южна Корея сериозно вдигна оборотите и с голове на Гуе Сюнг Чо в 58-ата и 61-ата минута набързо възстанови равенството.

Обратът не отказа играчите на Гана, които в 69-ата минута успяха да се възползват от поредна грешка в отбраната на тима на Южна Корея и с втория си гол в мача Кудус донесе трите точки на отбора си.

В последния кръг, на 2 декември от 17:00 часа българско време Гана играе с Уругвай, а Южна Корея с Португалия.