Актуалният световен шампион Франция регистрира първата си загуба на финалите на Световното първенство в Катар.

В последния си мач в предварителна група "D“ на турнира избраниците на селекционера Дидие Дешан, които вече си бяха осигурили място на осминафиналите на шампионата, загубиха от Тунис с 0:1.

Уахби Хазри в 58-ата минута вкара единственият гол в мача, с който донесе първа победа на Тунис в Катар.

Гол за Франция на влезлия като резерва Антоан Гризман в осмата минута на добавеното време на мача бе отменен след намеса на системата ВАР.

Тимът на Тунис се възползва по най-добрия начин от решението на селекционера на Франция Дидие Дешан да направи девет промени в стартовия си състав.

След гола за Тунис Дешан пусна набързо в игра освен Гризман и Адриен Рабио, голямата си звезда Килиан Мбапе и Османи Дембеле за да стигне Франция поне до равенство, но това не се случи.

Франция завършва груповатна фаза като победител в група "D“, а Тунис остава на третото място.