Един от големите фаворити за титлата на Световното първенство по футбол в Катар Бразилия продължава победния си ход.

В мач от втория кръг в група "G“ на първенството избраниците на селекционера Тите победиха Швейцария с 1:0.

Трите точки за южноамериканците донесе полузащитникът на Манчестър Юнайтед Каземиро, завършвайки с топовен изстрел контраатака на бразилците в 82-ата минута. Това бе шести гол за Каземиро в 67-ия му мач за националния отбор на Бразилия.

Преди това попадение за южноамериканците на Винисиус в 64-ата минута бе отменено заради засада след намеса на системата ВАР.

Успехът гарантира мястото на Бразилия на осминафиналите на първенството.

Тимът на Швейцария не успя да нанесе нито един точен удар към вратата на Бразилия в мача.

В класирането преди последните мачове в групата лидер с пълен актив от 6 точки и без допуснат гол е Бразилия. Швейцария е на второ място с 3 точки, а Камерун и Сърбия имат по една точка.

В последния кръг в групата, на 2 декември, Бразилия играе срещу Камерун, а Сърбия с Швейцария.