Аржентина не допусна изненада и победи Австралия с 2:1 в осминафинална среща от Световното първенство в Катар. Звездата на "гаучосите" Лионел Меси откри резултата в 35-ата минута след многоходова акция.

Хулиан Алварес удвои в 57-ата минута след изключително груба грешка на вратаря Матю Райън. Почетното попадение за Австралия падна в 77-ата минута. Крейг Гудуин отправи силен удар, при който топката рикошира в Енцо Фернандес и влезе в мрежата за 2:1.

Така на четвъртфиналите Аржентина ще се изправи срещу Нидерландия, която победи в първия осминафинал тима на САЩ с 3:1.

Меси вкара своя 9-и гол на Световни първенства и по този начин изпревари великия си сънародник Диего Марадона в списъка на голмайсторите за Аржентина. Лидер все още остава Габриел Батистута с 10 попадения.