Националните отбори на Аржентина и Франция слагат край на 22-то Световно първенство по футбол днес.

Финалът на Мондиала в Катар ще бъде ръководен от поляка Шимон Марчиняк, а мачът ще се проведе на стадион "Лусаил“. Южноамериканците ще имат значително превъзходство по трибуните, където по предварителни прогнози се очакват близо 70 000 аржентинци да подкрепят "албиселесте“. Възпитаниците на Лионел Скалони спечелиха групата си с отборите на Саудитска Арабия (1:2), Мексико (2:0) и Полша (2:0). След това двукратните световни шампиони отстраниха Австралия (2:1), Нидерландия (2:2*Д) и Хърватия (3:0). Играчите на Дидие Дешан също излязоха първи от групата си в компанията на отборите на Австралия (4:1), Дания (2:1) и Тунис (0:1). В елиминациите действащите световни шампиони преодоляха съпротивата на Полша (3:1), Англия (2:1) и Мароко (2:0).

Победителят във финала ще спечели третата си световна купа. Аржентина не е ставала първенец на света от 1986-та, докато европейският тим спечели последния Мондиал в Русия. "Гаучосите“ и "петлите“ излизат в спор за най-престижния трофей във футбола от 17:00 часа българско време.