Отборът на Германия спечели първата си точка на Световното първенство в Катар.

Във втория си мач в група "Е“ на турнира Бундестимът измъкна равенство 1:1 срещу Испания.

Гол на резервата Никлас Фулкруг в 83-ата минута остави живи надеждите на германците за продължаване в следващата фаза на първенството. Фулкруг демонстрира страхотната форма, в която се намира в момента, възползвайки се от подаване на Джамал Мусиала между обърканите бранители на Испания. Нападателят даде категорична заявка за титулярно място в атаката на Германия в следващия мач на турнира.

"Ла Фурия“ удари първа в мача, като влезлият на почивката Алваро Мората вкара в 62-ата минута след пас на Жорди Алба.

След попадението на Мората испанците намалиха темпото, което даде шанс на Германия, която се възползва.

През първата част на мача попадение за Германия на бранителя Антонио Рюдигер в 40-ата минута бе отменено заради засада след намеса на системата ВАР.

Преди последние два мача в група "Е“ и четирите тима запазват шансове за продължаване напред. Във временното класирането лидер е Испания с 4 точки, пред Япония и Коста Рика с по 3. Германия е на последното място с 1 точка.

В третия кръг в потока, на 1 декември, Германия излиза за задължителна победа срещу Коста Рика, а в другия мач Испания среща Япония. Двата мача са от 21:00 часа българско време.