Аржентина победи Франция и извън терена. Новият световен шампион по футбол надделя над "петлите“ в петиция. След като французите стартираха такава за преиграване на финала на Световното в Катар, "гаучосите“ отговориха подобаващо.

Фен на "Албиселесте“, на име Валентин Гомес, стартира петиция "Франция да спре да плаче“, която бързо задмина тази за преиграването. Тази на Гомес вече има близо половин милион подписа, докато френските фенове се подписаха под 250 000 пъти.

Аржентина спечели трета световна купа по футбол след като победи вече бившия световен шампион - Франция със 7:5 (3:3 след редовното време и продълженията) гола във финала на шампионата на планетата, който се проведе на стадион "Лусаил".