Националният отбор по футбол на Мароко ще играе за първи път в историята си на четвъртфинал на световно първенство.

В мач от осминафиналната фаза на шампионата на планетата в Катар Мароко победи Испания след изпълнение на дузпи. Редовното време на мача завърши без голове 0:0. В двете продължения отборите не успяха отново да си вкарат голове. Така се стигна до наказателни удари, при които Мароко победи с 3:0 и продължава към четвъртфиналите.

Двата отбора изиграха равностоен мач, като тимът на Мароко показа стабилна игра в отбрана и играчите на селекционера Луис Енрике стигнаха до малко добри възможности за гол.

Отборът на Мароко започна по-добре двубоя и взе инициативата. Постепенно испанците изравниха играта. В края на полувремето Мароко отново имаше силни минути, но така и не се стигна до гол.

След почивката испанците поеха контрола, но така и не успяха да се справят със стабилната игра на Мароко в отбрана.

В продълженията ситуацията не се промени и така се стигна до дузпи.

При наказателните удари вратарят на Мароко Ясин Буну "заключи“ вратата си, като пропуски за "Ла Фурия“ направиха влезлият в 119-ата минута за да изпълнява дузпа Пабло Сарабия, който нацели страничната греда, и Карлос Солер и ветерана Серхио Бускетс, чийто удари Боуну спаси.

Мароканците направиха само един пропуск, като той бе на Бадр Бенун.

Тимът на Мароко стигна до изпълнение на дузпи за първи път на световни първенства.