Отборът на Аржентина е първият финалист на Световното първенство по футбол в Катар. Играчите на селекционера Лионел Скалони успяха да отстранят тима на Хърватия в първия полуфинален двубой на турнира след успех с 3:0. Лионел Меси откри резултата от дузпа в 34-ата минута, а само 5 по-късно Хуалиан Алварес удвои. Именно Алварес оформи класическия резултат през второто полувреме, когато реализира след пробив и асистенция на Меси.

Така отборът на Аржентина взе реванш от Хърватия за загубата от този съперник на Световното първенство в Русия преди 4 години със същия резултат. Тимът на Хърватия отпадна на полифиналите, след като на Мондиала през 2018 година остана със сребърните медали.

Аржентина от своя страна се класира за втори път на финал на Световно първенство в последните 8 години и в мача за титлата, който ще шести за латиноамериканците, те ще играят с победителя от другия полуфинален сблъсък, който противопоставя отборите на Франция и Мароко.