Интер е шампион на Италия за 20-и път след победа с 2:1 над Милан при гостуването от 33-ия кръг на италианската Серия "А“. Дербито на Милано бе между първия и втория във временното класиране.

Бившият играч на "росонерите" Франческо Ачерби откри в 18-ата минута след асистенция на Бенжамен Павар. За последно защитник бе асистирал за гол на друг бранител в "Дерби дела Мадонина“ през 2012 година.

Четири минути след почивката Маркъс Тюрам удвои за Интер. Милан се върна в мача с гол на Фикайо Томори в 80-ата.

В добавеното време се стигна до меле, след което Дензел Дъмфрис и Тео Ернандес бяха изгонени с директни червени картони. Малко след това и Давиде Калабрия беше отстранен.

Така Интер сложи втора звезда над емблемата си пред погледа на своя голям съперник!