Фрозиноне, който играе третия си сезон в Серия А, след като през 2015 година за първи път се изкачи до елита на Италия, постигна историческа победа в четвъртия кръг на новия сезон.

Новакът в елита осъществи изключителен обрат срещу Сасуоло и стигна до първата си победа срещу този съперник, която дойде с резултат 4:2. Гостите поведоха чрез два гола на Андреа Пинамонти до средата на първото полувреме.

В продължението на първата част Уалид Шедира намали от дузпа. Лука Мацители с два гола за 6 минути в средата на второто полувреме донесе аванс на Фрозиноне, а крайният резултат във втората победа на домакините в Серия А този сезон оформи Пол Лирола.

Въпреки че загубиха от шампиона Наполи в първия кръг, Фрозиноне има две победи и равенство в следващите си три срещи и към момента са със същия точков актив като победителите в Серия А през миналия сезон.

Сасуоло остава с три точки на сметката си и със също толкова загуби от началото на кампанията.