Рома разби Каляри с 4:0 в среща от 23-ия кръг на италианската Серия "А".

Мачът се игра на Олимпийския стадион в Рим.

Лоренцо Пелегрини откри резултата още във 2-ата минута.

Аржентинската звезда на "римските вълци" Паоло Дибала (на снимката), който беше избран за най-добър играч на тима през 2023-а година, покачи за 2:0 в 23-ата след асистенция именно на Пелегрини.

Попадение на Ромелу Лукаку в 42-ата минута беше отменено от ВАР поради засада, а в 44-ата Каляри имаха претенции за дузпа, след като Диего Йоренте повали противников играч в своето наказателно поле.

Съдията Матео Марченаро първоначално отсъди 11-метров наказателен удар, но след преглед с ВАР отмени решението си.

Отново Дибала, този път от дузпа, направи резултата класически. Това се случи в 51-ата минута на мача.

Крайното 4:0 оформи 18-годишният нидерландец Дийн Хаусен в 59-ата след пас на Леандро Паредес.

С успеха Рома излязоха на 5-а позиция във временното класиране с актив от 38 точки. Каляри са 18-и с 18 точки.