Шампионът Наполи завърши 0:0 с тима на Монца в среща от 18-ия кръг на италианската Серия "А".

Мачът се игра на стадион "Диего Армандо Марадона" в Неапол.

Домакините очаквано бяха по-активният отбор, но не успяха да отбележат попадение на 11-ия в подреждането.

Гостите получиха дузпа в 68-ата минута, но Матео Песина би слабо и ударът му беше отразен от вратаря на Наполи Никита Контини, който по-късно напусна терена заради контузия, а на негово място влезе Алекс Мерет.

Треньорът на шампионите Валтер Мадзали беше изгонен в 83-ата минута на мача, а в продължението на срещата хърватинът Матео Морич от гостите също беше изгонен от резервната скамейка на своя тим.

"Неаполитанци" са неубедителни като в последните си 5 мача имат едва един успех срещу равенство и три поражения.

Наполи се намира на незавидната 7-а позиция с 28 точки. Монца спират серия от 2 поредни загуби. Тимът е с 22 на 11-о място.