Милан победи Рома с 2:1 в дербито на 3-ия кръг в италианската Серия "А". Мачът се игра на "Стадио Олимпико" в Рим.

Оливие Жиру откри резултата след точно изпълнена дузпа в 9-ата минута на двубоя.

В началото на втората част Рафаел Леао покачи за 2:0 след асистенция на Давиде Калабрия.

Английският защитник на "росонерите" Фикайо Томори беше изгонен в 61-ата след вотри жълт картон, но въпреки това тимът на Жозе Моуриньо не успя да се възползва от числения превес.

Леонардо Спинацола върна едно попадение за "вълците" във втората минута на добавеното време. Асистенцията беше на Едуардо Бове.

С успеха Милан отново са еднолично начело с 9 точки от 9 възможни от старта на новия сезон. Рома са с 1 точка и се намират в зоната на изпадащите тимове - на 18-о място.