Монца победи Милан с 4:2 като домакин в среща от 22-ия кръг на италианската Серия "А".

Мачът се игра на стадион "Бриантео" в Монца.

Матео Песина откри резултата след точно изпълнена дузпа в 45-ата минута. В 6-ата минута на даденото от съдията продължение на първата част Дани Мота покачи на 2:0. Асистенцията беше на Андреа Карбони.

В 53-ата минут Милан остана с човек по-малко след като Лука Йович получи директен червен картон. Въпреки това Оливие Жиру намали в 65-ата след пас на Кристиян Пулишич. Самият Пулишич изравни за "росонерите" в 88-ата минута, но радостта трая само 2 минути. В 90-ата домакините отново излязоха напред в резултата след гол на Уорън Бондо.

Крайното 4:2 оформи Лоренцо Коломбо. Това се случи в 5-ата минута на даденото от съдията продължение на срещата.

С успеха Монца събраха актив от 33 точки и се намират на 11-а позиция във временното класиране. Милан пропуснаха шанс при успех да излязат втори, за сметка на Ювентус.

"Росонерите" са с 52 на 3-а позиция - на 2 зад "бианконерите".