Рома спечели домакинството си на Монца с минималното 1:0 в мач от 9-и кръг на италианската Серия "А". Така "вълците" записаха трети последователен успех в Калчото.

Положението за Монца се влоши драстично в края на първата част, когато доскорошният национал на Италия - Данило Д'Амброзио получи втори жълт картон и бе изгонен.

Единственото попадение в мача отбеляза резервата Стефан Ел Шарауи в последната минута на редовното време. В даденото от съдията 7-минутно продължение, което прерасна в 11 минути, наставникът на домакините Жозе Моуриньо бе изгонен заради пререкания със съдията.

Столичани се изкачиха до 6-о място във временното класиране с 14 точки, докато играчите на Рафаеле Паладино са 11-и с 12 точки.