Ювентус спечели с 2:1 гостуването си на Салернитана от 19-ия кръг на Серия "А". Мачът се състоя на стадион "Аречи".

Полузащитникът Джулио Маджоре откри в 39-та минута, благодарение на асистенция от френския нападател Лум Чауна. В 53-та голмайсторът на домакините получи втори жълт картон и остави отбора си с човек по-малко. Англичанинът Самюъл Илинг изравни в 65-та минута чрез подаване на сръбския нападател Душан Влахович. Именно таранът донесе успеха на "Старата госпожа" в първата минута от добавеното време след пас от бразилския бранител Данило.

Ювентус е втори с 46 точки, на две зад Интер. Салернитана е на последното 20-о място с 12. Преди 3 дни двата състава отново се срещнаха, но в 1/8-финалите за Купата. Тогава възпитаниците на Масимилиано Алегри победиха много по-лесно с 6:1 вкъщи.