Каляри спечели с 2:1 домакинството си на Сасуоло от 15-ия кръг на Серия "А". Домакините реализираха два късни гола и обърнаха тотално изхода на срещата в самия край.

Сасуоло излезе напред още в 7-ата минута, когато след центриране от ъглов удар Мартин Ерлич с глава препарира вратаря Симоне Суфет.

В 62-рата минута Руан Тресолди изрита в главата Джанлука Лападула и заслужено получи червен картон.

В добавеното време дойдоха моментите на домакините, които удариха първо в 94-тата минута чрез Джанлука Лападула и в 99-ата благодарение на Леонардо Паволети, който с акробатичен удар за крайното 2:1.

По този начин Каляри вече има 13 точки и излезе от опасната зона, като се намира на 16-ата позиция в класирането. Сасуоло е едно място по-напред на 15-ата позиция с 15 точки.