Първото от общо пет предстоящи издания на "Дерби делла Мадонина" завърши с категорична победа на Интер. Играчите на Симоне Индзаги спечелиха мача срещу Милан, в който бяха символични домакини, с 5:1.

Интер поведе чрез Хенрих Мхитарян още в 5-та минута, а с гол на Маркъс Тюрам в 38-та домакините се оттеглиха с преднина на почивката. Рафа Леао в 57-та минута върна надеждите на Милан в срещата, но 12 по-късно Хенрих Мхитарян върна преднината на Милан на два гола.

Хакан Чалханоглу от дузпа и Давиде Фратези оформиха разгромния успех, който е пети пореден за Интер срещу Милан, което е и рекордна серия за "нерадзурите" в това съперничество.

Играчите на Симоне Индзаги задържаха перфектния си актив от началото на сезона, а за Милан поражението е първо в четирите изиграни кръга в Серия А.