Интер продължава наказателния си поход в италианската Серия "А“.

В отложен мач от 21-ия кръг на първенството тимът от Милано се позабавлява за пореден път и победи с 4:0 летящият високо в последните месеци тим на Аталанта.

За Интер това бе 22-а победа в първенството, като отборът остава само с 1 загубен мач в Серия "А“. Тимът записа осмият си пореден успех в шампионата.

Аталанта регистрира 8-ата си загуба за сезона, като отборът е на 5-ата позиция, на 2 точки зад четвъртия Болоня.

Мачът започна с гол за тима от Бергамо в 11-ата минута на намиращия се в страхотна форма белгиец Шарл Де Кетеларе, който бе отменен заради игра с ръка.

В 26-ата минута Матео Дармиан се възползва отлично от асистенция на Хенрих Мхитарян и откри резултата, давайки преднина на Интер.

В добавеното време на първата част Лаутаро Мартинес удвои аванса на домакините след подаване на Бенжамен Павар.

В 54-ата минута Мартинес профука отличен шанс отново да се запише сред голмайсторите, като пропусна дузпа. При добавката Федерико Димарко поправи грешката на Лаутаро, правейки резултата 3:0.

Резервата Давиде Фратези в 71-ата минута оформи крайното 4:0 за Интер.

Така Интер записа втори успех за сезона в първенството на Аталанта, след като в Бергамо спечели с 2:1.