Милан победи инфарктно Удинезе с 3:2 в мач от 21-ия кръг на италианската Серия А. Рубен Лофтус-Чийк изведе гостите напред в 31-ата минута, като само девет по-късно Лазар Самарджич възстанови паритета.

Резервата Флориан Таувин донесе обрата на домакините, за да се стигне до нов такъв - Лука Йович изравни в 88-ата минута, а дълбоко в добавеното време Ноа Окафор донесе трите точки за Милан.

При резултат 1:0 в полза на "росонерите“ играта беше спряна за няколко минути след серия расистки скандирания от трибуните. Те бяха адресирани към вратаря на гостите Майк Менян, който напусна терена.

С победата "росонерите" събраха 45 точки и продължават да са твърдо на трето място. Удинесе е с актив от 18 едва на 1 над опасната зона.