Интер постигна четвърта поредна победа в Серия "А“.

В мач от 17-ия кръг на първенството на Италия тимът от Милано победи у дома Лече с 2:0.

Германецът Ян Бисек в 43-ата минута, след асистенция на Хакан Чалханоглу, и Николо Барела в 78-ата минута вкараха головете за Интер.

За второто попадение асистира Марко Арнаутович.

Тимът на Лече завърши мача с десет души, след като в 84-ата минута Ламек Банда получи директен червен картон.

След 14-ата си победа за сезона Интер е има четири точки аванс на върха в класирането пред Ювентус. Тимът остава без загубен мач в първенството от края на септември, когато отстъпи у дома на Сасуоло с 1:2.

Лече регистрира 5-а загуба за сезона, като е на 12-о място в подреждането.

В друг мач от кръга Верона победи у дома Каляри с 2:0.

Сирил Нгонге в 53-ата и Милан Джурич в 90-ата минута бяха точни за домакините.

От 52-ата минута гостите от Каляри играха с десет души, след като Антоан Макумбу получи втори жълт и червен картон.

За Верона това е 3-ти успех за сезона, като отборът е на 16-ата позиция в подреждането, на точка над зоната на изпадащите.

Каляри регистрира 10-а загуба, е на 18-о място.